Naised on alati tähtsaks pidanud hoolitsemist oma välimuse eest. Tänapäeva kiire elutempo juures on kunstküüned muutunud väga populaarseks, kuna vajavad hooldust vaid üks kord kuus ning ülejäänud aja ei pea klient oma küünte väljanägemise üle pead murdma. Kunstküüsi on kolme liiki ning neid jagatakse vastavalt materjali järgi, millega neid paigaldatakse. Nendeks on: geelküüned, akrüülküüned ning kangasküüned.

Geelküüned

Geelküüned võimaldavad hetkel kõige laiemat mänguruumi, kuna geelitoodete valik on väga suur. Rikkalik valik annab võimaluse küünetehnikul iga individuaalse kliendi jaoks leida just see õige, tema küüneplaadi jaoks, sobiv geel. Geelidega saab katta oma küüsi ainult tugevdamise eesmärgil või siis paigaldada küünepikendusi nii tipile kui šabloonile.

Geelitehnoloogia puhul on segatud kokku akrüülitehnikast tuttav pulber ja vedelik ning vedel valmissegu on pandud topsi. Selle toote kivistumise initsiaatoriks ei ole enam õhk, vaid hoopis UV-valgus. Kuna kivistumise käigus ei eraldu eeterlikke gaase, siis on geelid praktiliselt lõhnavabad.

Geelküüned võimaldavad teostada prantsuse püsimaniküüri. Kaunis klassikaline prantsuse maniküür, mis püsib nädalaid on aktsepteeritud iga ameti juures. Geelküüned on hea lahendus neile, kellel ei ole kõige tervema väljanägemisega küüneplaadid. Nii nagu näonaha ebaühtlase jume varjamiseks on olemas peitekreemid nii on geelküünte maailmas olemas make-up või siis teise nimetuse all tuntud camouflage geelid. Need geelid varjavad küüneplaadi vead ja annavad küüneplaadile terve küüne välimuse. Kliendid, kes siiani pidid püsiprantsuse maniküürist loobuma ja varjama oma küüsi ainult tumedate küünelakkidega, saavad nüüd camouflage geele kasutades nautida prantsuse püsimaniküüri võlu. Antud momendil on kunstküünte maailmas värvilised geelid kukutanud troonilt tavalise küünelaki. Tänu värviliste geelide populaarsusele on nende värvivalik väga rikkalikuks muutunud. Tasub vaid pilk heita Mereneiu Sarja värvilistele geelidele Mereneiu kodulehel. 

Kuna enamus geele ei ole veel mahaleotatavad, siis sobivad geelküüned hästi ka klienditele, kes puutuvad tavapärasest rohkem kokku pesemise ja kemikaalidega. Geelküüntele on võimalik teha ka akvaariumdisaini - kaunistused ja joonistused paigutatakse geelikihtide vahele nii, et tekib ruumiline efekt. Samuti on võimalik Mereneid Sari Exquisite Line värviliste geelidega teha nii hiina maalinguid kui ka kõiki teisi joonistusi, mida on siiani peetud akrüülvärvide või küünelakkide pärusmaaks.

Akrüülküüned

Akrüülidega saab katta oma küüsi tugevdamise eesmärgil või siis paigaldada küünepikendusi nii tipile kui šabloonile. Akrüülitehnika on pulbri (polümer) ja vedeliku (monomeri) kooskõlas toimiv tehnika, kus esmatähtis on pulbri ja vedeliku õige vahekord. Selle tehnika initsiaatoriks on hapnik ehk materjal hakkab kivistuma õhu käes. Senini tuuakse tema miinuseks tugevat ja väga iseäralikku lõhna. Tänapäeval on müügil ka lõhnatud või siis UV-lambi all kivistuvad vedelikke, seega on pigem tegu küünetehniku mugavusega kui ei ole üle mindud uutele tänapäevastele võimalustele. Akrüültehnika paistab eriti silma oma tugevuse ja väga täpsete vormimisvõimaluste poolest. Suureks eeliseks on akrüülküünte mahaleotamise võimalus. Ameerika turul on nad siiani kõige populaarsem küünepikendussüsteem. Akrüülküüned on väga tugevad ja vastupidavad. Ka akrüülipulbrite valikus on peitvad ehk camouflage pulbrid, mis annavad küüneplaadile väga naturaalse välimuse. Camouflage pulbrid võimaldavad ka kliendi enda küüneplaati visuaalselt pikemaks vormida nii, et prantsuse maniküüri valge äär ei pea jääma ebaloomulikult pikk. Nii nagu geelitehnoloogia, võimaldab ka akrüültehnika püsivat prantsuse maniküüri. Kui mõne ajani sai akrüülküüntele läiget anda vaid poleerides või pealislakiga, siis nüüdseks on müügil kattegeelid, mis sobivad kokku akrüülküünte materjalidega ning annavad püsivalt kauni ja tugeva läike.

 Kangasküüned

Kangasküüned valmivad kolme komponendi koosluses: kangas, kangaliim ja kangaliimi aktivaator. Kangasküüsi saab kasutada pikendustena üle tip’i või katta vaid naturaalse küüne osa. Samuti tugevdavad kangasküüned lõhenevaid või katkisi omaküüsi ning on hästi vastupidavad, vastupidiselt levinud arvamusele, et kangasküüned murduvad kergesti. Kangasküüned on ka suurepärane alternatiiv allergikutele ning neile, kes on tundlikud akrüül- ja geelküünte materjalide suhtes. Tõenäosus, et kangasküünte ehitamiseks kasutatavad materjalid tekitaksid allergilisi reaktsioone, on väga väike. Tihti kasutatakse meditsiinis neid samu vaiguliime haavade kinnitamiseks. Kangasküüned sobivad kõige paremini neile, kel on väga õhukesed oma küüned, sest kunstlik osa ei koorma üleliigselt naturaalset küüneplaati. Kangasküünte paigaldus on lihtne ning neid on võimalik vajaduse korral kiiresti eemaldada, selleks kulub vaid 15-30 minutit tippide eemaldamise vedelikus. Samuti ei nõua kangasküünte pealekandmise protsess elektriviili ega töömahukat viimistlusprotsessi. Hästi tehtud kangasküüned on õhukesed ja jätavad väga naturaalse ning ilusa mulje ka ilma küünelakita. Kui mõne ajani sai kangasküüntele läiget anda poleerides või pealislakiga, siis nüüd on müügil kattegeelid, mis sobivad kokku kangasküünte materjaliga ja nii saab ka kangasküüntele anda püsivalt kauni ja tugeva läike.

Voog. Tee ise koduleht!