Elementaarseks kujunenud kunstküüned on salongiteenustest välja tõrjumas meie kätele väga vajalikku teenust - klassikalist maniküüri. Laialdaselt on levinud ekslik arusaam, et „hoolitsetud käed“ võrduvad „kunstküüned“. Kaunite käte juures ei ole esmatähtis küünte pikkus, vaid eelkõige küünte ja käte kaunis ning hoolitsetud välimus. Järjepidev maniküüris käimine annabki just sellise lõpptulemuse.
Sõna „maniküür“ on tulnud ladinakeelsetest sõnadest manus- käsi ja cῡra- hoolitsema. Tema ajalugu ulatub muistsesse Egiptusesse, kus juba vaaraod oskasid hinnata seda luksuslikku iluhooldusprotseduuri.
Paljudele naistele on looduse poolt kingitud ideaalne küünekuju ja struktuur. Tänu kaasaegsetele maniküüriteenustele on võimalik suurepäraseid tulemusi saavutada ilma kunstküüsi omamata. Maniküür on vajalik ka kunstküünte kandjatele, sest küünehoolduse käigus ei tegeleta käe ja käenahaga kui tervikuga.
Kuigi maniküüri on võimalik ka kodus ise teha, võimaldab salongimaniküür intensiivsemat ja professionaalsemat hooldust. Salongis pakutavad teenused erinevad nii protseduuride, ajakulu kui hinna poolest.
Üheks populaarsemaks hoolduseks on kujunenud SPA maniküür. SPA tuleneb ladinakeelsest väljendist: Sanitas per Aquas, mis tähendab „tervis läbi vee“. Juba muinasaegadel olid inimesed teadlikud vee ravivast toimest ning seda kasutati erineval moel. Tänapäeval pakutakse „tervistava vee“ kõrvale erinevaid mähiseid, maske, õlisid või ravimtaimede leotisi. SPA mõiste on laienenud ja rõhuasetus „veelt“ on liikunud „looduslikkusele“. Seega ei pea enam kõik algama ja lõppema veega, suurem eesmärk on inimese tervis ja selle parendamine üha uute võimaluste läbi. SPA maniküür pakub käte ja küünte hoolduseks kõige intensiivsemat hoolduspaketti, mis algab käte koorimisega, sisaldab mähiseid ja maske ning lõppeb lõõgastava massaaži ja kreemiga.

Sügavuti hooldavatest teenustest on levinud erinevad parfiiniprotseduurid. Parafiinihooldused on sügavniisutavad ja toitvad, parandavad vereringet ja sobivad hästi inimestele, kellel on liigeseprobleemid. Soe parafiin avab poorid ja teeb naha eriti vastuvõtlikuks vajalikele toitainetele ning eeterlike õlide mõjule. Parafiinihooldust võib teha ka koos kätemaskiga, aga ka parfiini enda koostissesse kuuluvad erinevad õlid ja vitamiinid, mis jõuavad soojuse mõjul tõhusamalt nahakihtidesse, muutes käed tõeliselt siidiseks.

Maniküüri juurde kuulub alati massaaž. Tänapäeval tuntakse väga erinevaid massaažiliike, mille abil on võimalik ka terviseprobleeme leevendada. Üldiselt kuulub maniküüriteenuse juurde klassikaline kätemassaaž, mis on vereringet parandav ja tõeliselt lõõgastav protsess. Erinevate salongide teenuste nimekirjast võib leida:

  • Klassikalise maniküüri, mis tavaliselt sisaldab, viilimist, kätevanni küünenahkade pehmendamiseks ja korrastamiseks, kreemitamist-õlitamist ning lõpetuseks lakkimist.
  • Kiirmaniküür, sisaldab vaid küünenahkade tagasilükkamist, viilimist, kreemitamist masseerivate liigutustega ja lakkimist.

Professionaalne maniküürija oskab hinnata käte olukorda ning soovitada vastavalt nähtule sobivat teenust. Korraliku maniküüri saanud küüntel püsib küünelakk kauem, kuna maniküürija on küüneplaadi lakkimiseks õigesti ettevalmistanud ning oskab järgida küünelaki kandmisel kõiki põhitõdesid.

Voog. Tee ise koduleht!